Teknoloji

Sony Xperia Z1 Özellikleri

Sony nihayet Berlin IFA 2013′te merakla beklenen yeni amiral gemisi Sony Xperia Z1′i tanıttı.

Sony’nin teknolojinin en son harikalarıyla donatılmış bu yeni Z serisi telefonu kağıt üzerinde piyasayı domine edebilecek özelliklere sahip özellikle de 20.7-Megapixel kamerasıyla.

Sony Xperia Z1 Özellikleri

Xperia Z1 içerisinde 2.2GHz quad-core Snapdragon 800 processor işlemci, 2GB Ram, 16 GB bellek ve 3000 mAhlık bir batarya bulunduruyor. Batarya olarak rakipleri olan Samsung ve HTC’den kağıt üzerinde daha üstün olduğu görülen Xperia Z1 bakalım kullanımda da bu üstünlüğü devam ettirebilecek mi?

Full HD ekran Sony’nin önceki modeleri için bir problemdi fakat; bu modelde gerçekten de daha kaliteli renkler ve kesin bir ekran bulmak bizleri sevindirdi. Doğrusunu söylemek gerekirse ekran hala Samsung S4′in Super AMOLED ekranının kalite ve renk olarak gerisinde diyebiliriz.

Şunu da belirtmeliyiz ki telefon yine su geçirmez. Her ne kadar elinize aldığınızda su geçirmiyormuş gibi gelmese de Sony kesin olarak geçirmez olduğunu vurguladı ve firmaya güvenmekten başka şansımız yok.

Bütün olay kamerada;
Şimdiye kadar çıkan en iyi fotoğraf çeken akıllı telefon;

Aslına bakarsanız elinize alıp kulandığınızda ışık hızında bir telefon değil tabiki Xperia Z1 fakat herhangi bir takılma ya da donma da yapmıyor. Cihaz Android 4.2.2 işletim sistemini kullanıyor. Bütün bu işlemciyi, ekranı ya da su geçirmezliği bir kenera bırakalım. Çünkü bu telefonda asıl olan kamera 20.7-megapixel sensör ve Sony’nin “G lens” lerini kullanan telefon bu konuda son derece iddialı. Aşağıda telefonla çekilmiş fotoğrafları bulabilirsiniz.

Sony Xperia Z1
Sony Xperia Z1 (2)


Sony Xperia Z1
Sony Xperia Z1 (3)


Sony Xperia Z1
Sony Xperia Z1 (4)
Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z1 (6)


Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z1


Sony Xperia Z1

Sony Xperia Z1 (7)

Video:ShiftDelete.Net

Share on Facebook1Tweet about this on Twitter1Share on LinkedIn0Share on Google+0Share on TumblrShare on StumbleUpon0Email this to someone

0 comments